Gwardia sformalizowała współpracę z Politechniką Opolską!

1 cze 2021 |

Trwająca od lat, niezwykle owocna kooperacja naszego Klubu z opolską uczelnią została umocniona podpisaniem oficjalnej umowy i będzie kontynuowana w przyszłości.

Trwająca od lat, niezwykle owocna kooperacja naszego Klubu z opolską uczelnią została umocniona podpisaniem oficjalnej umowy i będzie kontynuowana w przyszłości.

Jako Politechnika Opolska podpisaliśmy umowę o współpracy z KPR Gwardią Opole. Odczuwam radość z tego powodu, ponieważ moje serce zawsze było blisko piłki ręcznej. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z Gwardią Opole, dzięki naszym pracownikom naukowym, będziemy mieć swój wkład w rozwój piłki ręcznej na Opolszczyźnie i nie tylko. – przyznał prof. Marcin Lorenc – rektor partnerskiej uczelni naszego Klubu.

Idąc tropem krajów zachodnich, w których partnerstwa uczelni wyższych i klubów sportowych stały się już odpowiednio funkcjonującą normą, od dziś w pełni formalnie kontynuujemy działanie mające na celu przynieść korzyści zarówno opolskiej Politechnice, jak i samej Gwardii. Aktualnie w pierwszej drużynie znajduje się 12 zawodników i 2 absolwentów uczelni, którzy dzięki tej współpracy mają możliwość prowadzenia dwutorowej kariery sportowej.

Zawodnicy, oprócz wyczynowego trenowania, mają indywidualny cykl edukacji, który pozwala im zdobyć bezcenne wykształcenie kierunkowe, które może się przydać nie tylko w przyszłości, ale i stanowi swoiste zabezpieczenie w przypadku konieczności przedwczesnego zakończenia kariery piłkarza ręcznego, czego oczywiście żadnemu z naszych reprezentantów nie życzymy. – zaznacza Tomasz Wróbel – dyrektor sportowy Gwardii i prezes AZS-u Politechniki Opolskiej.

W praktyce nasi zawodnicy reprezentują Politechnikę Opolską jako członkowie superligowego zespołu i promują ofertę edukacyjną uczelni, wyróżniając ją tym samym spośród innych. Mogą przy tym brać czynny udział w Akademickich Mistrzostwach Polski czy Europy, co również znacząco wpływa na promocję miasta. W ramach współpracy Gwardziści korzystają również z bazy badawczej i sprzętu, jak i – w razie potrzeby – z hali opolskiej uczelni, co zapewnia podniesienie poziomu sportowego i organizacyjnego Klubu.

Ta umowa to czysta formalność, ale formalności trzeba dopełniać. Politechnika i Gwardia to dwa osobne organizmy, tworzące jedność w działaniu. Zamierzamy nadal podążać tym tropem i zarysowywać tę współpracę na jeszcze większą skalę. – podsumowuje prezes naszego Klubu – Karina Radomska.