Gwardziści rozpoczynają sezon zgodnie z planem

5 wrz 2020 |

Na ten mecz  z utęsknieniem czekali wszyscy kibice opolskiej Gwardii oraz sympatycy szczypiorniaka w całym kraju, i nie chodzi tu wcale o ciężar gatunkowy spotkania, czy też walkę o niezwykle ważne punkty już na starcie sezonu.

W 1. serii PGNiG Superligi wygrywamy u siebie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 33:29 (13:15).

Na ten mecz  z utęsknieniem czekali wszyscy kibice opolskiej Gwardii oraz sympatycy szczypiorniaka w całym kraju, i nie chodzi tu wcale o ciężar gatunkowy spotkania, czy też walkę o niezwykle ważne punkty już na starcie sezonu.

Dokładnie 8 marca 2020 roku opolska publiczność po raz ostatni miała okazję podziwiać poczynania Gwardzistów w Superlidze. Niemal 6-cio miesięczna przerwa od rozgrywek spowodowana pandemią COVID-19 sprawiła, że zawodnicy są głodni gry, a fani spragnieni wielkich sportowych emocji.  

Warto także wspomnieć o roszadach w obu zespołach. Przed sezonem naszą drużynę opuścili mi.in Kamil Mokrzki, Mateusz Zembrzycki, Jędrzej Zieniewicz oraz Karol Siwak. Jednak w ich miejsce Klub poczynił spore wzmocnienia, inwestując w młodych, takich jak Balcerek czy Kucharzyk.

Również Piotrkowianin zasilił swoją kadrę, a w dzisiejszym meczu zobaczyliśmy aż 4 zawodników, którzy dopiero debiutowali w PGNiG Superlidze.

Mimo wielu obostrzeń regulaminowych i restrykcji związanych z organizacją widowisk sportowych w okresie pandemii koronawirusa, atmosfera w STEGU ARENIE była niezwykle gorąca.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a zespoły toczyły bój bramka za bramkę. Świetnie dysponowany był Adam Malcher, który popisał się kilkoma świetnymi obronami,  kolejne bramki po rzutach z dystansu trafił  także Szymon Działakiewicz. Jednak Piotrkowianin nie ustępował i wykorzystał w kolejnych akcjach brak skuteczności Gwardzistów, do tego doszła strata w ataku i przyjezdni zaczęli łapać swój rytm gry, którego już nie oddali do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania. Na przerwę schodziliśmy z dwoma bramkami straty 13:15.

W pierwszej części meczu możemy także odnotować debiut młodzieżowca Gwardii Opole, Fabiana Sosny oraz Łukasza Kucharzyka, który de facto trafił także do siatki rywali.

ZOBACZ RELACJĘ TVP3  OPOLE —-> kliknij <—–
ZOBACZ SKRÓT MECZU EMOCJE.TV —-> kliknij <—–

Podopieczni Rafał Kuptela słyną jednak z walki do końca, dlatego zgromadzeni kibice wierzyli w odrobienie start i zwycięstwo w dzisiejszym meczu. Kluczowa była 38 minuta meczu, kiedy to po bramce Łukasza Kucharzyka Gwardia wyrównała stan spotkania na 19:19, a po bramce w 42 minucie Macieja Zarzyckiego, objęliśmy prowadzenie, które skrupulatnie powiększaliśmy i nie oddaliśmy już do samego końca. Kolejne gole dorzucali wspomniany Zarzycki oraz Patryk Mauer, którzy w sumie zdobyli dla Gwardii Opole aż 16 bramek. Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wyniki 33:29 dla gospodarzy spotkania.

Udanie inaugurujemy sezon 2020/2021. Cieszy także postawa  i dobra gra młodych zawodników, co na pewno napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.  

Gwardia z powodzeniem uczestniczy w rozgrywkach Pucharu Polski oraz Europy. Posiada również w swoich strukturach liczne grupy młodzieżowe, które z sukcesami rywalizują w rozgrywkach ogólnopolskich oraz kształcą nowe kadry, stanowiące zaplecze przyszłych sukcesów klubu. Podczas rozgrywek meczowych w budynku słynnej w regionie Stegu Areny regularnie gromadzimy tysiące fanów. Naszą kadrę tworzą obecni i byli zawodnicy Narodowej Reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych. Są to m.in Adam Malcher (tyt. bramkarza sezonu), Patryk Mauer (odkrycie sezonu), Maciej Zarzycki i wielu innych – którzy szkolą się pod okiem trenera Rafała Kuptela. 

Rafał Kuptel to również postać rozpoznawalna w świecie piłkarskim i doświadczony szkoleniowiec. Były zawodnik, 7-krotny Mistrz Polski, członek historycznej „kadry Bogdana Wenty”. Dwukrotnie wybierany „Trenerem Roku” rozgrywek PGNiG Superligi, od 2014 roku trener Gwardii Opole. Owocem tej współpracy było zdobycie w rozgrywkach sezonu 2018/2019 brązowego medalu Superligi. Załoga złożona ze znakomitych zawodników i profesjonalistów to atut, dzięki któremu chcemy rozwijać potencjał klubu.

SKŁADY:

KPR GWARDIA OPOLE: M. Lemaniak 2, F. Sosna, M. Fabianowicz, M. Zarzycki 8, J. Klimków 3, A. Malcher, P. Zadura 1, P. Mauer 8, M. Milewski, M. Morawski 1, S. Działakiewicz 7, F, Stefani, Ł. Kucharzyk 3, D. Skraburski, P. Kowalski, D. Balcerek

Trener: Rafał Kuptel

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: K. Ligarzewski, P. Jędraszczyk 2, M. Matyjasik 7, M. Szopa, M. Kaźmierczak 1, P. Swat, D. Mihaljevic, A. Turkowski 3, A.Kot, R. Pożarek, K. Mosiołek 4, P. Mastalerz 1, G. Sobut 2, A. Pacześny 6, P. Rutkowski 3

Trener: Bartosz Jurecki

Skrót meczu

Galeria