Juniorzy Młodsi z awansem do 1/8 Mistrzostw Polski

2 maj 2021 |

W dniach 30.04-2.05.2021, nasz drużyna Juniorów Młodszych PGE Akademii Gwardii Opole rywalizowała w 1/16 Mistrzostw Polski w Lubinie i wywalczyła awans do kolejnego etapu tych rozgrywek! Podczas trzydniowych zmagań zmierzyliśmy się, kolejno: z MKS-em Poznań, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz gospodarzem turnieju, SMS-em Zagłębiem Lubin.

W pierwszym meczu, otwierającym turniej w Lubinie, po bardzo wyrównanej walce, drużyna z Poznania minimalnie wygrała z naszą ekipą 26:25. Już pierwszego dnia, mimo porażki, młodzi Gwardziści pokazali, że będą walczyli o korzystny wynik do ostatnich sekund każdego meczu.

W drugim dniu rywalizacji czekało nas arcyważne starcie z KSZO, a tylko zwycięstwo przedłużało nasze szanse na awans do kolejnej rundy. Gwardyjska ekipa pewnie pokonała zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego 28:20, a sam mecz obfitował w twarda grę z obu stron.

W niedzielne południe stanęliśmy do starcia z liderem grupy i gospodarzem, czyli lubińskim SMS-em. Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie bardzo trudny i aby wygrać, musimy stworzyć zgrany zespół oraz postawić bardzo trudne warunki przeciwnikowi i jedynie twarda gra w obronie i dobra skuteczność w ataku mogą przynieść nam zwycięstwo. Wszystkie założenia, jakie omówiliśmy w szatni, zafunkcjonowały na boisku i to Gwardziści cieszyli się z wygranej 28:25, tym samym uzyskując awans do 1/8 Mistrzostw Polski!

Jak podkreśla trener Gwardzistów, Bogumił Baran: „Mecz ten pokazał że w naszej drużynie drzemią jeszcze większe możliwości, dlatego z podniesionymi głowami jedziemy na kolejny etap Mistrzostw i na pewno będziemy walczyć o najwyższe cele. Gratulacje należą się całej drużynie. Za walkę, zaangażowanie oraz wzorową postawę sportową na boisku i poza nim.”

Warto wspomnieć, że MVP tego turnieju został zawodnik Gwardii Opole – Piotr Zawadzki, który wspólnie z Adamem Janikowskim, byli odpowiedzialni za atak pozycyjny naszej drużyny. W kolejnym etapie Mistrzostw Polski zagramy w Tarnowie, gdzie będziemy rywalizowali z Wybrzeżem Gdańsk III, SPR-em Tarnów oraz MKS-em Ustroń.

                                                                                           —

                     PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole