Juniorzy Młodsi zagrali dwumecz z Anilaną Łódź

7 paź 2020 |

Na ostatniej prostej przed rozpoczęciem rywalizacji w Opolskiej Lidze Juniora Młodszego, młodzież PGE Akademii Gwardii Opole zagrała towarzysko z Anilaną Łódź.

W sobotę, 3 października, rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z drużyną Anilany Łódź. Goście przyjechali do Opola drużyną Junior Młodszego pod wodzą trenera Tomasza Matulskiego. W pierwszym meczu, który odbył się w godzinach porannych na hali sportowej przy ulicy Kowalskiej w Opolu, zespół PGE Akademii Gwardii Opole reprezentowali zawodnicy rocznika 2005, natomiast w drugim meczu, rozegranym tego samego dnia w godzinach popołudniowych w STEGU Arena w Opolu, nasza drużyna była złożona z zawodników z rocznika 2004. W obu spotkaniach zespoły młodzieżowe PGE Akademii Gwardii Opole prowadził trener Bogumił Baran.

W pierwszym starciu młodsi chłopcy po bardzo dobrym i wyrównanym meczu zremisowali z zespołem gości 28-28. W rewanżowym spotkaniu zagraliśmy z Anilaną już w pełnym składzie Juniora Młodszego. Po ciężkim i twardym boju lepsi okazali się opolanie, którzy wygrali ten pojedynek 4 bramkami. przewagi, 30-26.

„Cieszy postawa zawodników, pochwały należą się zarówno starszym jak i młodszym chłopakom. Dziękujemy także Tomaszowi Matulskiemu, trenerowi Anilany za przyjazd oraz dobrą i twardą, ale sportową walkę. To był wartościowy test dla obu drużyn” – podkreśla trener PGE Akademii Gwardii Opole, Bogumił Baran.

Pierwszy mecz w Opolskiej lidze Juniora Młodszego zagramy we wtorek, 13 października na hali sportowej przy ulicy Kowalskiej 2.

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii