Juniorzy rozpoczęli rywalizację w rozgrywkach ligowych!

15 paź 2020 |

To kolejny derbowy pojedynek, w przeciągu dwóch dni. Grupy młodzieżowe PGE Akademii Gwardii Opole stoczyły bój o ligowe punkty oraz rozpoczęły walkę o awans na szczebel centralny rozgrywek w kategorii JUNIOR.

W dniu 14.10.2020 (środa) rozegrany został mecz 1. kolejki opolskiej ligi juniorów. Zmierzyły się w nim dwa zespoły PGE Akademii Gwardii Opole, które stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Mecz do przerwy był niezwykle wyrównany (12-12), a w drugiej części spotkania nieznacznie wzrosła przewaga Gwardii Opole I, której gra w kluczowych momentach okazał się bardziej skuteczna. Rywalizacja zakończyło się wynikiem 32-28 dla gospodarzy spotkania, drużyny prowadzonej przez trenera Macieja Nawrockiego. 8 bramek dla zwycięzców zdobył Fabian Sosna, który jest także reprezentantem superligowej drużyny Gwardii Opole.

Warto zaznaczyć iż oba zespoły w znacznej większości składają się z uczniów klas sportowych przy PLO IX w Opolu. Dodatkową ciekawostką jest debiut w drużynie i rozgrywkach Patryka Wiosny, ucznia III klasy Publicznego Liceum nr IX w Opolu. Został on powołany do zespołu przez trenera Maciej Nawrockiego który zauważył go na jednej z lekcji wychowania fizycznego.

Takie historie pokazują, że każdy moment jest dobry, aby dołączyć do KPR Gwardii Opole.

Jeżeli chłopcy z roczników 03, 04, oraz 05 mają ochotę dołączyć do klas sportowych o profilu piłki ręcznej, zapraszamy do kontaktu z trenerem Maciejem Nawrockim:

Pod adresem mailowym można również otrzymać informację dotyczącą naboru na rok szkolny 2021/2022.

GWARDIA I OPOLE – GWARDIA II OPOLE 32:28 (12:12)

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii