Kolejny sukces PGE Akademii Gwardii Opole!

25 paź 2021 |

W miniony weekend zawodnicy PGE Akademii Gwardii Opole z rocznika 2009/2010 wybrali się na turniej do Jordanowa Śląskiego. Rywalami naszych podopiecznych były zespoły: PR Gmina Sośnica oraz KPR GOKIS Kąty Wrocławskie.

Chłopcy podeszli do zawodów poważnie i od początku turnieju było widać ogromne zaangażowanie. W pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną PR Gminy Sośnica, która imponowała warunkami fizycznymi. Młodzi Gwardziści nie przestraszyli się rywala i od pierwszych minut dyktowali warunki gry. Akcje naszego zespołu cechowały się dużą szybkością, dzięki czemu nasi podopieczni zdobywali wiele efektownych bramek. Imponująca w tym spotkaniu była także postawa naszych bramkarzy, którzy bronili rzuty wysokich i silnych przeciwników. Po pierwszej połowie, którą Gwardia wygrała 19:10 obraz meczu nie zmienił się. Do końca widać było dominację zawodników PGE Akademii  i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 32:24 dla Gwardii.

Opolanie podbudowani efektownym zwycięstwem ruszyli do ataku w drugim meczu. Po widocznej przewadze w pierwszych minutach gry, w szeregi Gwardii  wdarła się pewna doza rozluźnienia. Przeciwnik wykorzystał nasze przestoje i do szatni po pierwszej połowie schodziliśmy przy stanie 7:7. Druga odsłona była wyrównana jedynie przez kilka pierwszych minut. W kolejnej fazie rywalizacji pierwszoplanowymi aktorami byli zawodnicy Gwardii Opole. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:15.

Dwa zwycięstwa dały naszym zawodnikom pierwsze miejsce w turnieju i Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego powędrował w ich ręce.

Nagrody indywidualne:
Franek Lisik- najlepszy zawodnik drużyny
Kuba Cenar – MVP Turnieju

„Chciałem bardzo pogratulować chłopakom zwycięstwa w turnieju. Uważam, że wyniki na tym etapie przygody z piłką ręczną nie mają znaczenia. Jednak zauważalne u moich zawodników zaangażowanie i momentami ogromny hart ducha może napawać optymizmem. Indywidualnie każdy z chłopców ma ogromny potencjał. Teraz muszą zrozumieć, że tylko tytaniczną pracą można coś osiągnąć„ – powiedział trener Paweł

PGE Akademia Gwardii Opole: Wiktor Sękowski, Kuba Cenar, Dawid Cabała, Mirek Tęgosik, Przemek Nykiel, Franek Lisik, Tobiasz Roesler, Piotrek Firlus, Franek Zając, Kuba Workun, Filip Baliś.

Trener: Paweł Prokop