Młodzicy Gwardii dziewiątą drużyną w Polsce!

10 maj 2023 | Różne

W miniony weekend chłopcy z rocznika 2008 rywalizowali podczas 1/8 Pucharu ZPRP Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo dwóch zwycięstw w grupie, nie udało im się awansować do ćwierćfinału. W tegorocznej edycji rozgrywek nasi zawodnicy zajęli 9. miejsce w Polsce.

Droga tej drużyny rozpoczęła się od rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Na opolszczyźnie nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni i z kompletem zwycięstw zakończyli zmagania w lidze młodzików. Taki rezultat dał im awans do rozgrywek ogólnopolskich.
 

Na 1/16 Pucharu ZPRP młodzi Gwardziści wybrali się do Obornik Wielkopolskich. Tam dwa zwycięstwa i jedna porażka dały im miejsce w kolejnej fazie. Turniej w ramach 1/8 Pucharu rozgrywany był w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po bardzo zaciętym pojedynku z gospodarzami zawodów, zespół z Opola musiał uznać wyższość rywali. Następne dwa mecze mimo, iż wygrane nie wystarczyły do wyjścia z grupy. Do udziału w ćwierćfinale zabrakło dwóch bramek. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Jędrzej Szczepański.
 


Ostatecznie młodzicy Gwardii Opole zajęli 9. miejsce w Polsce. 

Gratulacje dla zawodników i trenerów!
 

Skład drużyny: Jakub Broda, Bruno Broj, Robert Cichoń, Oliwier Cierpisz, Jakub Gęsikowski, Dawid Haupa, Franciszek Joniec, Olivier Kabata, Paweł Kindler, Szymon Kluba, Kacper Krasowski, Marek Majer, Bartosz Mikziński, Hubert Noga, Dawid Nowak, Jakub Pawłowski, Tymoteusz Sosnowski, Jędrzej Szczepański, Bartosz Walentynowicz, Konrad Wieszołek, Kacper Wilisowski.
 

Trenerzy: Łukasz Gradowski, Radosław Gęsikowski