Młodzicy kończą przygodę na 1/16 Pucharu ZPRP

10 maj 2021 |

W dniach 7.05-9.05.2021, nasz drużyna Młodzików PGE Akademii Gwardii Opole rywalizowała w 1/16 Mistrzostw Polski w Głogowie, gdzie podczas trzydniowych zmagań zmierzyła się, kolejno: z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, Pogonią Zabrze oraz gospodarzem turnieju, SPR Chrobrym Głogów.

W dniach 7.05-9.05.2021, nasz drużyna Młodzików PGE Akademii Gwardii Opole rywalizowała w 1/16 Mistrzostw Polski w Głogowie, gdzie podczas trzydniowych zmagań zmierzyła się, kolejno: z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, Pogonią Zabrze oraz gospodarzem turnieju, SPR Chrobrym Głogów.

W pierwszym meczu, otwierającym turniej w Głogowie, czekało nas starcie z wymagającym i silnym zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego, i to rywale z województwa łódzkiego okazali się lepsi w premierowym spotkaniu, wygrywając z Gwardią 27:22. 

W drugim dniu rywalizacji, czekało nas arcyważne starcie z Pogonią Zabrze o zachowanie szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Ciężar spotkania był widoczny od pierwszych minut, gdyż obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów i strat. Jednak to podopieczni Radosława Gęsikowskiego zachowali więcej zimnej krwi i wygrali mecz 32:25.

W niedzielne południe stanęliśmy do starcia z liderem grupy i gospodarzem, SPR-em Chrobrym Głogów. Głogowianie dyktowali warunki od początku meczu, długo utrzymując pięciobramkowe prowadzenie, jednak w tym pojedynku Gwardziści pokazali niezwykły charakter, skrupulatnie odrabiając straty i doprowadzając do wyrównania. Po końcowym gwizdku utrzymał się wynik remisowy 30:30, a o rezultacie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze. Tym samym – Młodzicy KPR Gwardii Opole kończą przygodę z Pucharem ZPRP na etapie 1/16 rozgrywek.

Brawa za walkę i głowy do góry, chłopaki! 

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole