Minimalna porażka walecznych rezerw

22 lis 2021 |

W ubiegłą sobotę rezerwy naszego klubu rozegrały w Brzegu mecz II Ligi Dolnośląskiej. Mimo problemów kadrowych ekipa Marka Jagielskiego zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i do końca walczyła o pełną pulę w tym spotkaniu. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i po 7. minutach mieli już cztery bramki przewagi. W 11. minucie po dwóch trafieniach Michała Białowąsa Gwardia doprowadziła do remisu, chwilę później udało się nawet wyjść na prowadzenie. Zawodnicy SKS-u nie pozwolili jednak przyjezdnym na zwiększenie przewagi, a do szatni Gwardziści schodzili z jednobramkową stratą (21:20).

W ubiegłą sobotę rezerwy naszego klubu rozegrały w Brzegu mecz II Ligi Dolnośląskiej. Mimo problemów kadrowych ekipa Marka Jagielskiego zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i do końca walczyła o pełną pulę w tym spotkaniu.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i po 7. minutach mieli już cztery bramki przewagi. W 11. minucie po dwóch trafieniach Michała Białowąsa Gwardia doprowadziła do remisu, chwilę później udało się nawet wyjść na prowadzenie. Zawodnicy SKS-u nie pozwolili jednak przyjezdnym na zwiększenie przewagi, a do szatni Gwardziści schodzili z jednobramkową stratą (21:20).

W drugiej odsłonie meczu podobnie jak w pierwszej obie ekipy postawiły na ofensywę. Po stronie Gwardii najskuteczniejsi byli Miłosz Bączek oraz Daniel Jendryca, imponować mogła także gra Janusza Wandzela, który w drugiej partii zdobył sześć bramek. 
Po bardzo wyrównanym starciu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Orlika Brzeg, mecz zakończył się wynikiem 43:42. 
Aktualnie Gwardia II Opole z dorobkiem 10 punktów zajmuje 6.miejsce w ligowej tabeli.
Następny mecz opolanie rozegrają w niedzielę (28.11) o godzinie 16:00 w hali Toyota Park, a rywalem będzie LKS PR OSiR Komprachcice.

SKS Orlik Brzeg – Gwardia II Opole 43:42 (21:20)

SKS Orlik Brzeg: Kania, Sobczyk – Abrahamek 3, Młotkowski 1, Białożyt 1, Kurus 4, Stypiński 9, Sendra 5, Ogorzelec 7, Wojcieszek, Stanoszek 1, Turyniewicz 3, Sobieraj, Piech 9.

Trener: Michał Piech

Rzuty karne: 6/6 

Kary: 8 minut

Gwardia II Opole: Wisła – Białowąs 6, Jendryca 11, Wandzel 8, Jeżewski, Bączek 10, Rawecki 2, Kraczkowski, Bidziński 5.

Trener: Marek Jagielski

Rzuty karne: 3/3

Kary: 8 minut