O krok od kolejnych punktów

29 lis 2021 |

W niedzielę zawodnicy rezerw rozegrali mecz w ramach 9. kolejki II Ligi Dolnośląskiej. Przeciwnikiem Gwardii w tym starciu był zespół LKS-u Komprachcice.

W niedzielę zawodnicy rezerw rozegrali mecz w ramach 9. kolejki II Ligi Dolnośląskiej. Przeciwnikiem Gwardii w tym starciu był zespół LKS-u Komprachcice.

Gwardziści dobrze weszli w to spotkanie, wynik otworzył Miłosz Bączek, a po 6. minutach gospodarze mieli już cztery oczka przewagi. W opolskiej bramce dobrze spisywał się Mateusz Lellek, a jego koledzy nie zawodzili w ataku. Goście jednak nie składali broni i  stopniowo odrabiali straty, a w 28. minucie doprowadzili do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:14.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli zawodnicy z Komprachcic. Gwardia nie wykorzystywała klarownych sytuacji, a rywale nie marnowali zbyt wielu okazji na zdobywanie bramek. Po trzech trafieniach Daniela Łacnego z rzędu Gwardia miała już cztery bramki straty. Skuteczne interwencje Xawiera Drojmy w końcówce meczu dały miejscowym nadzieję na zwycięstwo w tym meczu. Na 13 sekund przed końcową syreną, opolanie mieli do rozegrania akcję, która mogła dać im zwycięstwo. Niestety prosty błąd gospodarzy wykorzystali zawodnicy LKS-u, a mecz zakończył się wynikiem 29:30.

Gwardia II Opole – LKS PR OSIR Komprachcice 29:30 (14:14)    

Gwardia II Opole: Lellek, Wisła, Drojma – Bidziński 1, Bączek 5, Chmielewski, Jendryca 5, Jeżewski, Scisłowicz 6, Solovev 5, Sosna 3, Stefani 1, Wandzel 3.

Trener: Marek Jagielski

Kary: brak

Rzuty karne: 4/3

LKS PR OSIR Komprachcice: Sitarski, Oleksyn, Jarosz – Wrzesiński 1, Dziurgot, Łacny 9, Niewiadomski 7, Marcyniuk 3, Bendych, Sitarski, Cichoń 1, Juros, Piechota 2, Kawulok 2, Węgrzynowicz, Ścigaj 5.

Trener: Jolanta Jochymek

Kary: 10 minut

Rzuty karne: 5/3