ORLEN Superliga jak pendolino. Gwardia ledwo wróciła z Zabrza, a już zagra z Tarnowem

6 wrz 2023 | Mecze

Trzeci mecz na przestrzeni 9 dni rozegra opolska Gwardia. Po starciach z Energa MKS-em Kalisz i Górnikiem Zabrze, zespół Bartosza Jureckiego czeka kolejne granie w ORLEN Superlidze. Tym razem gwardziści podejmą Grupę Azoty Unię Tarnów.

Lepszy start sezonu zdecydowanie zanotował zespól ze stolicy polskiej piosenki. W dwóch pierwszych meczach Gwardia odniosła jedno zwycięstwo i zanotowała jedną porażkę. Na własnym parkiecie opolanie pewnie pokonali Energa MKS Kalisz (25:19). Natomiast na wyjeździe drużyna prowadzona przez Bartosza Jureckiego uległa Górnikowi Zabrze 19:29. Z 3 punktami na koncie Gwardia plasuje się obecnie na 6. lokacie w tabeli.

Znacznie słabiej w pierwszych dwóch seriach ORLEN Superligi zagrała Grupa Azoty Unia Tarnów. Na koncie zespołu Marcina Janasa obecnie jest tylko jeden punkt, po porażce w serii rzutów karnych z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski (24:24, 1:4). W drugim spotkaniu tarnowianie wyraźnie ulegli Azotom Puławy - 22:28.

Jednak w ubiegłym sezonie dwukrotnie to własnie Unia wygrywała z gwardzistami. W Opolu było 32:27, a w Tarnowie 24:31. Opolanie zrewanżowali się za to w Pucharze Polski, triumfując 24:20.

Do opolskiej Stegu Areny, ale już w barwach drużyny przyjezdnej, wróci obrotowy Łukasz Kucharzyk. W dwóch pierwszych spotkaniach 25-latek rzucił 7 bramek, dzięki czemu jest on najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Po 6 trafień na koncie mają Dzmitry Smolikau, Michał Słupski i Paweł Podsiadło.

W Gwardii najwięcej bramek w dwóch seriach rzucił Roman Chychykalo - 10. Jedno trafienie mniej ma Piotr Jędraszczyk, a 3 Mateusz Jankowski.

Spotkanie Gwardii z Unią będzie transmitowane przez oficjalnego nadawcę ORLEN Superligi - stację Polsat. Początek transmisji na kanale Polsat Sport Extra o godzinie 17:50. Pierwszy gwizdek zaplanowano 10 minut później.