Paweł Stempin wstąpi w seniorskie szeregi Gwardii!

15 kwi 2022 |

Po ukończeniu edukacji w SMS-ie Kielce, 18-letni obrotowy będzie reprezentował czerwono-biało-niebieskie barwy.

Po ukończeniu edukacji w SMS-ie Kielce, 18-letni obrotowy będzie reprezentował czerwono-biało-niebieskie barwy.

Bardzo się cieszę, że udało się nakłonić Pawła do gry w naszym Klubie. Pamiętam jeszcze, gdy ściągaliśmy go z ASPR-u Zawadzkie, by był naszym zawodnikiem, wtedy juniorem. Na przestrzeni lat wykorzystał swoją szansę, super się rozwinął i trafił do reprezentacji Polski juniorów. To perspektywiczny kołowy z doskonałymi warunkami fizycznymi. Wierzę, że z roku na rok będzie udowadniał swoją wartość na boisku. – komentuje ten transfer Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy Gwardii.

Nie zastanawiałem się długo. Od początku wiedziałem, że gdy dostanę taką propozycję, będę chciał z niej skorzystać. – uzupełnia krótko Paweł Stempin.

Przyznam, że trochę stęskniłem się za domem, ale wydaje mi się, że nie było to kluczowe. Gdybym mieszkał jeszcze dalej od Opola, również byłbym skłonny tutaj przyjść. Wiem, że to dla mnie odpowiednie miejsce i chcę zaistnieć w tej drużynie. – przyznaje obrotowy Gwardii. Sporo się zmieniło od momentu, w którym stąd wyjeżdżałem. Na pewno trochę urosłem i przytyłem. (śmiech). Przede wszystkim jednak myślę, że lata spędzone w Kielcach dały mi wiele dobrego pod kątem mentalnym. – dodaje Stempin.

Paweł dał się poznać jako bardzo dojrzały zawodnik, dobrze prezentował się zarówno w niższych ligach, jak i w rozgrywkach młodzieżowych. Są cechy, które są dla nas istotne pod kątem pierwszego zespołu, a on z całą pewnością je posiada. Mam nadzieję, że wykorzysta swój potencjał i na stałe zapisze się w historii Klubu. – podsumowuje Wróbel.

Chciałbym czerpać z bardziej doświadczonych kolegów, a następnie – rzecz jasna – stać się najpierw drugim, a następnie pierwszym obrotowym Gwardii. Nie ukrywam, że marzy mi się również zdobycie 1000 bramek w karierze. Czeka mnie naprawdę dużo pracy! – kończy nasz „nowy” zawodnik.