Pewna wygrana młodzików Gwardii w derbowym pojedynku

30 lis 2020 |

W piątek odbyło się kolejne ligowe spotkanie naszej drużyny Młodzików z PGE Akademii Gwardii Opole. Mecz rozegraliśmy z dobrze nam znaną ekipą Orła Opole, która w tym roku występuje w lidze młodszym rocznikiem 2007 – 2008.

Podczas spotkania nie ustrzegliśmy się błędów i przestojów w grze, ale większe doświadczenie pozwoliło kontrolować przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyć z lokalnym przeciwnikiem. Wysunięta obrona sprawiała rywalom spore problemy, co dawało nam możliwości do wyprowadzanie skutecznych kontrataków. Wszyscy zawodnicy mieli okazję pojawić się na parkiecie i pokazać swoje umiejętności. Był to też dobry moment do przećwiczenia nowych ustawień w obronie i ataku.

„Gratulacje dla zawodników Orła za zaangażowanie i walkę do końca. Zostawili na parkiecie kawał serducha za co bardzo im dziękuję.” – mówi po meczu trener Radosław Gęsikowski.

Orzeł Opole – KPR Gwardia Opole 8-28 (4-9)

KPR Gwardia Opole: Bałuch 1, Chwojnicki, Dec 4, Janczura 1, Kasperek, Knapik 5, Kopiec, Krzywy 2, Pasoń, Piechota, Poźniak 8, Roesler, Romanowski 5, Turhan 1, Wypych 1

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii