PGE GiEK kontynuuje współpracę z Gwardią Opole!

24 maj 2023 |

Poniżej przedstawiamy komunikat prasowy Departamentu Komunikacji PGE GiEK.

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Elektrownia Opole, kontynuuje rozpoczętą w 2021 roku współpracę z Klubem Piłki Ręcznej Gwardia Opole.

Gwardia Opole jako klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, od 2016 r. prowadzi akademię dla młodych adeptów tego sportu, w której trenuje ok. 160 dzieci. W tym roku klub będzie realizował zajęcia piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Akademia Gwardii – droga do sportowego sukcesu”. Jego celem jest nauka gry w piłkę ręczną, organizacja czasu wolnego w sposób alternatywny dla zachowań alkoholowych, kształcenie nawyku aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim umożliwienie zdolnej młodzieży realizacji sportowych pasji.

Akademia Gwardii Opole to najlepszy sposób promocji sportu wśród młodzieży. Dla młodych zawodników jest to naturalna droga do gry w pierwszej drużynie. Wsparcie Akademii jest w istocie wsparciem Gwardii Opole – wizytówki sportowej Opola – powiedział Mirosław Pietrucha, dyrektor Elektrowni Opole.


 

W bieżącym roku szkolnym pod patronatem Gwardii Opole powstała klasa mistrzostwa sportowego, co stanowi kolejny krok na drodze do utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dotychczas grupy młodzieżowe biorące udział w rozgrywkach wojewódzkich, a także Mistrzostwach Polski zanotowały najlepszy wynik na poziomie piątego i szóstego miejsca w kraju w swoich kategoriach wiekowych.

Cieszymy się z kolejnego roku współpracy z PGE. Ta współpraca już zaowocowała ogromnym sukcesem, jakim niewątpliwie był srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Ponadto juniorzy młodsi, jak i młodzicy osiągali świetne rezultaty w tym sezonie i są w czołówce krajowej w swoich kategoriach wiekowych. Dzięki tej współpracy, możemy patrzeć optymistycznie na przyszłość naszej Akademii, a także liczyć na kolejne sukcesy. Dziękujemy za powierzone zaufanie i liczymy, że nasza współpraca przyniesie obopólną korzyść – dodał Paweł Dołhańczuk, dyrektor ds. rozwoju i biznesu Klubu Piłki Ręcznej Gwardia Opole.

20 maja br. w Opolu, podczas meczu piłki ręcznej seniorów klubu rozgrywanego w ramach PGNiG Superligi Mężczyzn, miała miejsce ceremonia przekazania spółce certyfikatu „Partnera Sezonu”.

 

 


 

Oficjalna strona PGE:

https://www.gkpge.pl/grupa-pge