Plan przygotowań pierwszego zespołu do sezonu 2023/2024

11 lip 2023 | Mecze

Sześć meczów kontrolnych zaplanował sztab pierwszego zespołu Gwardii Opole w okresie przygotowawczym do nowego sezonu PGNiG Superligi. Pierwsze wspólne zajęcia drużyna odbędzie w poniedziałek, 17 lipca.

Nowy trener Gwardii Bartosz Jurecki rozpocznie pracę z zespołem w najbliższy poniedziałek. Na ten dzień zaplanowano spotkanie z zawodnikami oraz pierwsze wspólne zajęcia. Do tej pory szczypiorniści trenowali indywidualnie, m.in. na siłowni.

Pierwszy sparing gwardzistów czekać będzie w piątek 28 lipca. Wówczas na wyjeździe opolanie zmierzą się z ligowym rywalem - Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W środę, 2 sierpnia, sparing-partnerem zespołu Bartosza Jureckiego będzie kolejny przedstawiciel Superligi - Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. To spotkanie również odbędzie się na wyjeździe.

W Stegu Arenie pierwszy raz Gwardia zagra 4 sierpnia (piątek). Do stolicy naszego województwa przyjedzie wówczas Olimpia Piekary Śląskie, która na co dzień rywalizuje w Lidze Centralnej. Tydzień później do Opola przyjedzie kolejny superligowiec – Energa MKS Kalisz.

Sparingowe granie nasz zespół zakończy dwumeczem z kolejną ekipą z Ligi Centralnej – Śląskiem Wrocław. Najpierw wrocławianie przyjadą do Stegu Areny (środa, 16 sierpnia), a później opolanie udadzą się do stolicy województwa dolnośląskiego (piątek, 18 sierpnia).

Na 25 sierpnia planowana jest oficjalna prezentacja zespołu. Odbędzie się ona w Stegu Arenie, a szczegóły wydarzenia będziemy podawać w kolejnych komunikatach.

Nowy sezon PGNiG Superligi Gwardia zainauguruje 30 sierpnia (środa). Na własnym parkiecie zagramy wtedy z drużyną z Kalisza.

O godzinach rozgrywanych spotkań będziemy informować na bieżąco. Wszystkie mecze kontrolne będą dostępne dla kibiców i przedstawicieli mediów.

 

Najważniejsze terminy okresu przygotowawczego

17 lipca – pierwsze zajęcia drużynowe

28 lipca – sparing z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (wyjazd)

2 sierpnia – sparing z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski (wyjazd)

4 sierpnia – sparing z Olimpią Piekary Śląskie (dom)

11 sierpnia – sparing z Energa MKS-em Kalisz (dom)

16 sierpnia – sparing ze Śląskiem Wrocław (dom)

18 sierpnia – sparing ze Śląskiem Wrocław (wyjazd)

25 sierpnia – prezentacja drużyny

30 sierpnia – 1. seria PGNiG Superligi – Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz