Podsumowanie 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów

23 sty 2022 |

W dniach 21-23 stycznia dwa zespoły juniorów Gwardii Opole rywalizowały w 1/16 Mistrzostw Polski. Gwardia II była gospodarzem rozgrywek dla grupy B, z kolei Gwardia I swoje mecze rozgrywała w Tarnowie (grupa H).

W dniach 21-23 stycznia dwa zespoły juniorów Gwardii Opole rywalizowały w 1/16 Mistrzostw Polski. Gwardia II była gospodarzem rozgrywek dla grupy B, z kolei Gwardia I swoje mecze rozgrywała w Tarnowie (grupa H).

OPOLE

Prowadzona przez trenera Macieja Nawrockiego ekipa – w znacznej większości – przystąpiła do tegorocznych Mistrzostw po wspólnych doświadczeniach z dwóch poprzednich edycji. Apetyty na poprawę osiągniętego w 2021 wyniku (ćwierćfinał w Bartoszycach) są więc zrozumiałe, ale nie brakuje pełnej świadomości, jak długa i wymagająca droga do tego prowadzi. Na jej starcie, na parkiecie w Stegu Arenie podejmowaliśmy, kolejno: KS VIVE II Kielce, UMKS-PMOS Chrzanów oraz UKS Anilanę Szkołę Gortata Łódź. Młodzi Gwardziści – nie bez wysiłku – wywalczyli w tych trzech spotkaniach komplet punktów, stając dzień po dniu przed coraz większym sportowym wyzwaniem.

PIĄTEK / Gwardia II Opole 38:20 (18:10) KS VIVE II Kielce

Do Opola przyjechał młodszy zespół z Kielc, więc „na papierze” to nasz zespół jawił się jako zdecydowany faworyt tego meczu. Po kilkunastu minutach meczu, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 11:0 (!), mogliśmy uznać te przewidywania za zgodne z rzeczywistością. Doskonały początek reprezentantów PGE Akademii Gwardii wstrząsnął młodymi zawodnikami KS VIVE i dalsze, chwilowe rozprężenia w żaden sposób nie wpłynęły na finalne rozstrzygnięcie tego starcia. Żądni kolejnych zdobyczy zatrzymaliśmy licznik na 38 „z przodu” oraz 20 bramkach straty. Rywalom wyraźnie lepszych tego dnia Gwardzistów pozostaje pogratulować determinacji i zaangażowania aż do końcowej syreny, gdyż – mimo wyraźnej przewagi – zaprezentowali na parkiecie Stegu Areny kawał ambitnego „szczypiorniaka”. Po późniejszym zwycięstwie łodzian z zespołem z Chrzanowa stało się więc jasne, że już w sobotę zagramy o awans do 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów!

Skład:
Kaszubski, Bidziński 1, Luksa 5, Adamski, Sosna 6, Jendryca 5, Solovev 2, Zawadzki 2, Wandzel 2, Aksamit 3, Drojma, Duda 1, Chmielewski 2, Hryniewicz 4, Lilien 1, Stempin 4.

Sztab szkoleniowy:
Maciej Nawrocki, Mirosław Nawrocki, Grzegorz Charciarek.

SOBOTA / Gwardia II Opole 32:23 (16:15) UMKS-PMOS Chrzanów

Drugi dzień zmagań to… dwa różne oblicza młodej Gwardii. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu – choć całkiem udana w ofensywie – całościowo pozostawiała wiele do życzenia. Niezwykle ambitna i podrażniona piątkową porażką ekipa z Chrzanowa postawiła trudne warunki, a do przeciwstawienia się im potrzebna była maksymalna czujność i zaangażowanie. Po wyrównanych, pierwszych 30 minutach zespół wrócił na odpowiednie tory, całkowicie przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Takim sposobem, mimo zaledwie jednobramkowej przewagi do przerwy, po zmianie stron udało nam się osiągnąć wynik 16:8, a ostatecznie awansować do kolejnej fazy Mistrzostw Polski po dwóch wysokich zwycięstwach! Stało się zatem jasne, iż w niedzielę przyjdzie nam rywalizować z również zwycięską tego dnia Anilaną o pierwsze miejsce w tabeli grupy „B”.

Skład:
Kaszubski, Jeżewski, Luksa 1, Adamski, Sosna 3, Jendryca 4, Solovev 7, Zawadzki 1, Wandzel 1, Aksamit 2, Drojma, Duda 3, Hryniewicz 5, Bidziński, Lilien 2, Stempin 3.

Sztab szkoleniowy:
Maciej Nawrocki, Mirosław Nawrocki, Grzegorz Charciarek.

NIEDZIELA / Gwardia II Opole 31:23 (16:10) UKS Anilana Szkoła Gortata Łódź

Podsumowanie, sprawdzian, pieczęć… Jeżeli ktokolwiek pomyślał, że usatysfakcjonowani awansem zawodnicy Gwardii przejdą obok meczu z doskonale dysponowaną Anilaną, mógł zweryfikować swoje myśli już po kilku minutach boiskowych wydarzeń. Chcący udowodnić wartość całego zespołu przed własną publicznością podopieczni trenera Macieja Nawrockiego ruszyli do ataku i niezwykle agresywnej obrony od samego początku, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł rywalom. W wielu fragmentach skuteczni do bólu w ofensywie i nie do pokonania zarówno w linii obronnej, jak i w bramce, zdołaliśmy zagrać dwie równe połowy, a zarazem wyszarpać 1. miejsce w tej fazie mistrzowskiego turnieju. Tym samym, z pokorą wyczekujemy kolejnych, jeszcze trudniejszych wyzwań w ramach tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.

Skład:
Kaszubski, Jeżewski, Luksa 3, Adamski, Sosna 8, Jendryca 4, Solovev 5, Zawadzki, Wandzel 2, Aksamit 2, Drojma 1, Duda 2, Chmielewski, Hryniewicz 4, Lilien, Stempin.

Sztab szkoleniowy:
Maciej Nawrocki, Mirosław Nawrocki, Grzegorz Charciarek.

TARNÓW

Drużyna Gwardii I Opole na 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów wybrała się do Tarnowa, gdzie poza miejscowym MKS-em przyszło jej rywalizować z ekipami z Kielc i Mielca. Zespół podczas tego turnieju poprowadził trener Radosław Gęsikowski, a skład Gwardii tworzyli zawodnicy z roczników 2005 i 2006, którzy na co dzień rywalizują także w rozgrywkach juniorów młodszych. Po dwóch wysokich porażkach z faworytami do awansu, młodych Gwardzistów czekał mecz ze Stalą Mielec. W tym spotkaniu chłopcy pokazali charakter i po bardzo zaciętym meczu odnieśli zwycięstwo, a tym samym zapewnili sobie 3. miejsce w grupie „H”.

PIĄTEK / KS VIVE I Kielce 51:25 (26:11) Gwardia I Opole

Pierwszy mecz był cenną lekcją gry w piłkę ręczną dla naszej młodzieży. Zespół z Kielc oparty głównie na juniorach z rocznika 2003 nie pozostawił złudzeń zawodnikom Gwardii. Przewaga fizyczna i taktyczna była ogromna, a Vive dało jasny sygnał, że 1/16 MPJ to dla nich dopiero “rozgrzewka”.

Skład: 
Wisła 1, Pasoń – Grzejszczak 3, Panufnik 1, Kaczka 1, Janikowski 1, Frydel 3, Koprek 3, Błauciak, Rawecki 5, Romanowski, Kraczkowski 3, Tuński, Poźniak, Krzymiński 3, Kulesa 1.

Sztab szkoleniowy:
Radosław Gęsikowski, Bartłomiej Konieczny.

SOBOTA / MKS Pałac Młodzieży Tarnów 33:17 (16:8) Gwardia I Opole

Wynik pierwszej partii nie oddaje tego, co działo się na boisku. Gwardziści do 24. minuty bardzo dobrze spisywali się w obronie. Po błędach naszego zespołu w końcówce pierwszej połowy rywale zdobyli kilka bramek z rzędu i zbudowali ośmiobramkową przewagę. Bardzo podobnie wyglądała druga odsłona meczu. Do 48. minuty gospodarze nie zdołali zwiększyć przewagi, lecz w końcówce meczu postawili kropkę nad „i”. Sporo błędów własnych oraz bardzo dobrze wyprowadzane kontry MKS-u dały miejscowym wysokie zwycięstwo.

Skład: 
Wisła, Pasoń – Grzejszczak, Kaczka 2, Janikowski, Frydel 2, Koprek 5, Błauciak, Rawecki 3, Romanowski 1, Kraczkowski 1, Tuński 1, Kałamuniak, Poźniak 2, Krzymiński, Kulesa.

Sztab szkoleniowy:
Radosław Gęsikowski, Bartłomiej Konieczny.

NIEDZIELA / Gwardia I Opole 28:27 (15:12) SPR Stal Mielec

Niedziela była dla nas!
Pierwszy kwadrans meczu nie układał się po myśli ekipy z Opola, która traciła do rywali już cztery oczka. W 19. minucie zawodnicy Gwardii doprowadzili do remisu. Dobra gra w obronie oraz skutecznie wykańczane akcje przez skrzydłowych pozwoliły opolanom zbudować trzybramkową przewagę przed przerwą. Druga odsłona meczu to twarda gra oraz walka punkt za punkt. Na nasze szczęście w szeregach Gwardii był niezawodny w tym meczu Daniel Koprek, który nie mylił się podczas rzutów karnych, a łącznie w tym spotkaniu zdobył 14 bramek. W ostatniej akcji meczu Stal mogła doprowadzić do remisu, ale wtedy fenomenalną interwencją w bramce popisał się Filip Pasoń.
Nieoczekiwanie najmłodszy zespół podczas tego turnieju wywalczył 3. miejsce w grupie „H”.
Na tym etapie Gwardia I Opole zakończyła przygodę w Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejmy nadzieję, że możliwość gry na tym poziomie rozgrywek to cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.

Skład: 
Wisła, Pasoń – Grzejszczak, Panufnik, Kaczka 6, Janikowski, Frydel 5, Koprek 14, Rawecki 2, Romanowski 1, Kraczkowski, Tuński, Kałamuniak, Poźniak, Krzymiński, Kulesa.

Sztab szkoleniowy:
Radosław Gęsikowski, Bartłomiej Konieczny.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_PGE_GiEK_SA_poziom_RGB_Npodpis-removebg-1024x315.png

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – główny sponsor PGE GiEK Akademii Gwardii Opole