Premierowe zwycięstwo KPR Gwardii II Opole w III lidze

10 lis 2020 |

W niedzielę 8.11, druga drużyna naszego klubu, złożona w całości z juniorów i juniorów młodszych, zainaugurowała rozgrywki w III lidze dolnośląskiej.

Pierwszym rywalem KPR Gwardii II Opole była drużyna ŚKPR II Świdnica. Od samego początku determinacja w obronie, dobre interwencje bramkarzy oraz skutecznie wyprowadzane kontrataki dały efekt w postaci wysokiego prowadzenia (3-15) już w pierwszej części spotkania. Taka przewaga, która raz za razem była powiększana została utrzymana do samego końca meczu.

Cieszy fakt, iż wszyscy zawodnicy dostali szansę gry w większym wymiarze czasowym i każdy dołożył cegiełkę do tego wyniku. Już w najbliższą niedzielę (15.11) czeka nas druga kolejka 3 ligi, w której to nasza drużyna zmierzy się z zespołem z Obornik Śląskich. Każde takie spotkanie jest ważnym elementem przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów, które będą rozgrywane w dniach 5-7.02.2021.

ŚKPR II Świdnica – KPR Gwardia II Opole 18:47 (7:24)

Skład drużyny i bramki:

Dytko, Ciasto – Sosna 11, Wandzel 9, Jendryca 9, Chmielewski 4, Adamski 3, Janikowski 3, Kałamuniak 2, Cebula 2, Bidziński 1, Moch 1, Kraczkowski 1, Zawadzki 1, Jakubowski.

Trener: Maciej Nawrocki

Kierownik: Grzegorz Charciarek

PGE partner Akademii Gwardii Opole 
PGE Główny Sponsor Drużyn Dziecięcych i Młodzieżowych Gwardii