Premierowy naborowy turniej piłki ręcznej zakończony!

14 paź 2021 |

Wczoraj w Stegu Arenie odbył się pełen emocji i atrakcji turniej piłki ręcznej dla dzieci z opolskich „podstawówek”, rozpoczynający niejako cykl wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie KPR Gwardia Opole, mających na celu promocję sportu wśród młodzieży. W rozgrywkach udział wzięło 7 szkół, podzielonych na 8 zespołów.

Wczoraj w Stegu Arenie odbył się pełen emocji i atrakcji turniej piłki ręcznej dla dzieci z opolskich „podstawówek”, rozpoczynający niejako cykl wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie KPR Gwardia Opole, mających na celu promocję sportu wśród młodzieży. W rozgrywkach udział wzięło 7 szkół, podzielonych na 8 zespołów.

Wielki parkiet podzielony na dwa mniejsze boiska, sportowa rywalizacja niemal setki dzieciaków, niespodzianki w postaci obecności Trenera Rafała Kuptela czy szalejącego nosorożca Gwardka, atrakcyjne nagrody… Tak – w dużym skrócie – moglibyśmy podsumować środowe wydarzenia w Stegu Arenie. Zacznijmy jednak od początku…

Wszyscy zgromadzeni uczestnicy mieli okazję rozgrzać się w rytm muzyki pod okiem trenera personalnego – Janka Sołęgi. Następnie, Publiczne Szkoły Podstawowe nr: 2, 9, 11 (2 zespoły), 15, 21, 24 i 26 zostały podzielone na dwie osobne grupy, a w ich ramach rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa grupy „A”:
1) PSP 21 (9 pkt)
2) PSP 24 (6 pkt)
3) PSP 11 (3 pkt)
4) PSP 15 (0 pkt)

Klasyfikacja końcowa grupy „B”:
1) PSP 11 (9 pkt)
2) PSP 2 (6 pkt)
3) PSP 26 (3 pkt)
4) PSP 9 (0 pkt)

Było już więc jasne, jakie drużyny zmierzą się ze sobą w walce o poszczególne miejsca. Zanim jednak wróciliśmy do sportowej rywalizacji, wizytę w hali złożył dzieciakom trener pierwszego zespołu Gwardii – Rafał Kuptel. Był to czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i autografy. Jak się później okazało – nie tylko na dedykowanych kartach, ale i… na koszulkach czy na butach.

Przyglądający się turniejowym wydarzeniom od samego początku Gwardek był wyraźnie usatysfakcjonowany radością, którą wywołała pośród uczestników wizyta trenera Kuptela!

Aż nastał czas na rozstrzygające mecze!

Półfinały padły łupem PSP 2 i PSP 11, które pokonały, kolejno: PSP 21 oraz PSP 24, a następnie – w meczach o konkretne miejsca – padły następujące wyniki:

VII miejsce – PSP 9 vs PSP 15 – 3:1
V miejsce – PSP 26 vs PSP 11 – 11:2
III miejsce – PSP 21 vs PSP 24 – 7:2
FINAŁ – PSP 11 vs PSP 2 – 8:4

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – PSP 11
II miejsce – PSP 2
III miejsce – PSP 21
IV miejsce – PSP 24
V miejsce – PSP 26
VI miejsce – PSP 11
VII miejsce – PSP 9
VIII miejsce – PSP 15

Dzięki uprzejmości współorganizatorów: Urzędu Miasta Opola, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i firmie Decathlon Opole, mogliśmy obficie nagrodzić wszystkich uczestników turnieju, wraz z wychowawcami. Oprócz pucharów i dyplomów odebranych z rąk Prezes Gwardii – Kariny Radomskiej – wręczono również liczne pakiety i upominki rzeczowe od partnerów turnieju czy dedykowane koszulki pod hasłem: „Mały Gwardzista”.

„Turniej był super.” – wykrzykiwały do mikrofonu dzieciaki tuż po jego zakończeniu i… dla nas jest to najlepsze możliwe podsumowanie całego wydarzenia. Tym bardziej cieszymy się, że kolejne wydarzenia związane z naborem będą odbywać się systematycznie w niedalekiej przyszłości. W planach są nie tylko turnieje, ale i obozy dochodzeniowe czy wspólne wyjazdy, których już dziś nie możemy się doczekać!