Przełamanie Pogoni w meczu z Gwardią

21 lis 2022 |

Kapitalne widowisko stworzyli szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w meczu z Gwardią Opole. Po meczu pełnym emocji szczecinianie wygrali 35:29 i zdobyli upragnione punkty. MVP spotkania został wybrany bramkarz Sandra SPA Pogoni Maksym Viunyk.

Kapitalne widowisko stworzyli szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w meczu z Gwardią Opole. Po meczu pełnym emocji szczecinianie wygrali 35:29 i zdobyli upragnione punkty. MVP spotkania został wybrany bramkarz Sandra SPA Pogoni Maksym Viunyk.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni bardzo zmotywowani przystąpili do sobotniej potyczki. Bramkę z rzutu karnego zdobył Dawid Krysiak, a za chwilę poprawił z kontry Hubert Wiśniewski. W 5 minucie pierwszą bramkę zdobył Wiktor Kawka. W 7 minucie było już remisowo 3:3. Wydawać by się mogło, że kluczowym dla losu meczu będzie czerwona kartka dla Dawida Krysiaka, który z rzutu karnego trafił w głowę Adama Malchera. Chwilę później goście oddali dwa rzuty na pustą bramkę dołożyli kontrę i było 6:10. Kto w hali myślał, że Gwardia Opole przejęła inicjatywę to się srogo pomylił. Chwilę później grająca w osłabieniu Gwardia nie utrzymała prowadzenia, a pierwszą bramkę w PGNiG Superlidze zdobył Maksym Viunyk, a w 22 minucie po bramce Matiji Starcevicia wyszli na prowadzenie 12:11. Ostatecznie do przerwy już żadna z drużyn nie osiągnęła dużej przewagi, a po 30 minutach to goście prowadzili 17:18. Końcowe fragmenty pierwszej połowy szczecinianie grali w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Hubert Wiśniewski.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli Gwardziści i w 38 minucie prowadzili już 22:20. To co zawsze było bolączką szczecinian tym razem okazało się zbawienne, czyli gra od 40 minuty. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka i Sławomira Fogtmana zdobyli 7 bramek z rzędu przy jednej gwardzistów wyszli na 4 bramkowe prowadzenie. Opolanie nie byli w stanie odrobić strat. Murem nie do przejścia był Maksym Viunyk, a swoje w ataku dokładali Paweł Krupa i Jakub Polok. Ostatecznie szczecinianie wygrali 35:29 i zdobyli pierwszy komplet punktów w sezonie.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – KPR Gwardia Opole 35:29 (17:18)

Sandra SPA Pogoń: Viunyk 2, Arsenić – Cherkashchenko 6, Krok 6, Krupa 5, Polok 4, Kapela 3, Starcevic 3, Nowak 3, Mitruczuk 1, Zalevskiy 1, Wiśniewski 1, Krysiak 1.

Trener: Sławomir Fogtman

Kary: 14 minut

Karne: 4/2

KPR Gwardia Opole: Malcher, Lellek – Jankowski 7, Chychykalo 5, Monczka 4, Widomski 3, Kawka 3, Fabianowicz 2, Wojdan 2, Hryniewicz 1, Scisłowicz 1, Kucharzyk 1.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 18 minut

Karne: 4/3

Źródło: Sandra SPA Pogoń Szczecin