Przed nami pierwszy wyjazd. W Zabrzu zagramy z Górnikiem

4 wrz 2023 | Mecze

Premierowy mecz wyjazdowy czeka nas dziś wieczorem. W Zabrzu zmierzymy się z Górnikiem, który przez wielu stawiany jest jako pretendenta do brązowego medalu.

W pierwszej serii oba zespoły odniosły pewne zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez Bartosza Jureckiego pokonała w Stegu Arenie Energa MKS Kalisz 25:19, natomiast zespół z Zabrza rozbił Arged Rebud Ostrovię Ostrów Wielkopolski 32:23.

W premierowym meczu w barwach Górnika z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Taras Minotskyi i Jakub Szyszko w polu oraz Piotr Wyszomirski w bramce. Dwaj pierwsi zdobyli dla zabrzan 11 z 32 bramek. Wyszomirski skończył mecz z 43% skutecznością obron.

W naszym zespole Adam Malcher bronił ze skutecznością 49%, dzięki czemu został wybrany najlepszym graczem spotkania z Kaliszem. Najskuteczniejszymi zawodnikami opolskiego zespołu byli Piotr Jędraszczyk i Roman Chychykalo, którzy po 7 razy pokonywali bramkarza MKS-u.

Dla Gwardii dzisiejsze starcie będzie okazją do rewanżu za poprzedni sezon. Najpierw w Zabrzu Górnik pewnie triumfował 30:24, w drugim meczu w Opolu zabrzanie wygrali 29:22.

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 18. Dla kibiców, którzy nie dotrą do Hali „Pogoń”, polecamy transmisję spotkania na kanale Polsat Sport Extra lub w Polsatboxgo.pl i Polsatsport.pl.

- Mają bardzo długą i szeroką ławkę. Na każdej pozycji mają bardzo dobrych zawodników, na rozegraniach rzucających zawodników, na bokach szybkich i skutecznych skrzydłowych. Na wszystkich będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę, żeby zatrzymać napór z ich strony - mówi przed meczem nasz skrzydłowy Michał Milewski.

- Ciężko szukać słabych punktów w drużynie Górnika. Musimy po prostu być lepsi. Kluczem, jak w każdym meczu będzie obrona. Adam Malcher przeciwko Energa MKS-owi Kalisz zagrał fenomenalne spotkanie i mam nadzieję, że podtrzyma tę passę w Zabrzu - dodaje bramkarz Jakub Ałaj.