PRZEKAŻ 1,5% PODATKU NA GWARDIĘ!

7 lut 2023 |

Przypominamy, że podczas tej corocznej czynności można, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, wspomóc nasz Klub. Drodzy Kibice w składanych zeznaniach podatkowych za 2022 rok, możecie wskazać KPR Gwardię Opole. Wystarczy wpisać w deklaracjach numer KRS w rejestrze organizacji pożytku publicznego: 0000457030, dopisując cel szczegółowy: Gwardia Opole (916).

W tegorocznym okresie rozliczeniowym będziemy mogli przekazać 1,5% podatku na KPR Gwardię Opole! Kwota uzyskana z przekazanych przez Państwa rozliczeń pozwoli przede wszystkim na dofinansowanie zakupu sprzętu dla młodzieży trenującej w naszej Akademii, a także na podstawowe wydatki potrzebne do jej funkcjonowania. Nasi młodzi zawodnicy reprezentują Opole na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a rozwój Akademii to lepsza przyszłość dla całego Klubu. Wspólnymi siłami możemy osiągnąć ten cel!

KTO MOŻE POMÓC ?

– podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);

– podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych tzw. ryczałtowcy;

– podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

JAK NAM POMÓC ?

Wnioskiem podatnika jest odpowiednio wypełniony formularz PIT, w którym wpisany zostanie numer Organizacji Pożytku Publicznego w rejestrze KRS OPP oraz obliczona równowartość 1,5% z podatku należnego.