Punkty zostały w Opolu

5 kwi 2022 |

W 19. kolejce II Ligi Dolnośląskiej rezerwy Gwardii zmierzyły się z Orlikiem Brzeg.

W 19. kolejce II Ligi Dolnośląskiej rezerwy Gwardii zmierzyły się z Orlikiem Brzeg.

Kibice zgromadzeni w Stegu Arenie obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie. Po wyrównanym początku opolanie zaczęli dyktować warunki na boisku. Od 8. minuty miejscowi stopniowo powiększali swoją przewagę. Do przerwy na tablicy widniał rezultat 21:13.

Druga odsłona meczu to gonienie wyniku w wykonaniu gości i bardzo nierówna gra gospodarzy. Zawodnicy z Brzegu zafundowali widowni emocjonującą końcówkę, a w 56. minucie doszli Gwardzistów na dwa oczka. W ostatnich trzech minutach to jednak podopieczni Marka Jagielskiego zdobyli cztery bramki z rzędu i po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa. W starciu z Orlikiem Brzeg odpowiedzialność za wynik wzięli Daniel Jendryca, Fabian Sosna oraz Filip Stefani. Łącznie to trio zdobyło 29 bramek dla Gwardii. 

Gwardia II Opole – SKS Orlik Brzeg 35:29 (21:13)

Gwardia II Opole: Drojma, Lellek – Adamski, Bidziński, Bączek, Jendryca 11, Jeżewski, Kraczkowski, Solovev, Sosna 8, Wandzel 4, Zawadzki 2, Kraczkowski, Stefani 10, Tuński.

Trener: Marek Jagielski

Kary: 4 minuty

Rzuty karne: 2/2

SKS Orlik Brzeg: Kania, Sobczyk – Abrahamek, Brudziński, Młotkowski 3, Białożyt 5, Kurus 1, Sendra 3, Ogorzelec 6, Wojcieszek 1, Stanoszek, Bendych 1, Turyniewicz, Sobieraj, Piech 9, Adwent.

Trener: Michał Piech

Kary: 10 minut

Karne:  3/3

Do końca zmagań II Ligi Dolnośląskiej pozostały 3. kolejki. W najbliższym meczu (23/24.04.2022) rezerwy Gwardii zmierzą się z OSiR-em Komprachcice. Aktualnie nasz zespół plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 28. punktów.