Radio Opole nadal partnerem medialnym naszego klubu!

5 wrz 2023 |

Radio Opole przedłużyło umowę partnerską z naszym klubem. Stosowne porozumienie podpisali dzisiaj: prezes opolskiej rozgłośni Piotr Wójtowicz oraz prezes Gwardii Karina Radomska.

Od kilku sezonów Radio Opole ściśle współpracuje z naszym klubem. Jego dziennikarze relacjonują domowe spotkania Gwardii, jak i wybrane starcia wyjazdowe. Wielokrotnie gościliśmy również w studiach Radia Opole, biorąc udział w licznych audycjach przygotowywanych przez owe medium.

- To społeczna odpowiedzialność mediów publicznych - mówił Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole - I my tę odpowiedzialność na siebie bierzemy. Gwardia to marka, klub cały czas stawiający na rozwój. My jako nadawca publiczny chcemy być blisko opolskiego sportu, bo to ogromna społeczność. Jesteśmy niemal na każdym meczu i dajemy relacje. Chcemy uczestniczyć w tym sportowym życiu i wyrazem jest podpisana dziś umowa.

- Cieszymy się z tej współpracy - dodał dyrektor sportowy Gwardii Tomasz Wróbel - To jest naturalny sposób współpracy. My jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej i okrętem flagowym w Opolu. Radio Opole jest liderem słuchalności i jesteście naszym oknem na świat. Docieramy do słuchaczy, nie tylko w Opolu, ale najdalszych zakątkach regionu.

Radio Opole to jedyna publiczna rozgłośnia Śląska Opolskiego. Spełnia swą misję informacyjną, społeczną i kulturową na poziomie regionalnym (województwo) i lokalnym (miasta i wsie). Jest też najstarszą, bo istniejącą od 1952 roku, rozgłośnią w Opolskiem.