RAPORT AKADEMII [19-25.09.2022]

28 wrz 2022 |

W minioną niedzielę młodzicy oraz juniorzy młodsi Gwardii Opole rozgrywali turniej towarzyski na obiektach opolskiego MOSiR-u. 

W minioną niedzielę młodzicy oraz juniorzy młodsi Gwardii Opole rozgrywali turniej towarzyski na obiektach opolskiego MOSiR-u. 

W Stegu Arenie przyszło rywalizować chłopcom z rocznika 2009. Po nawiązaniu współpracy z Orłem Opole zawodnicy z tego rocznika trenują pod okiem Wojciecha Aksamita i Pawła Prokopa, a to pozwoliło trenerom na wystawienie w turnieju dwóch zespołów (Orzeł Opole i Gwardia Opole). Głównym celem rozgrywek było sprawdzenie dyspozycji zawodników oraz zgranie zespołu. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

ŚKPR Świdnica – Orzeł Opole 13:26
Pogoń Zabrze – ŚKPR Świdnica 22:11
Gwardia Opole – Orzeł Opole 10:17
Gwardia Opole – Pogoń Zabrze 11:22
Orzeł Opole – Pogoń Zabrze 18:19
Gwardia Opole – ŚKPR Świdnica 18:16

W hali Toyota Park towarzyskie mecze rozegrali zawodnicy z roczników 2007-2008. Poza Gwardią Opole, udział wzięli zawodnicy z ŚKPR Świdnica oraz Kadry Województwa Opolskiego 2008. Gwardia prowadzona przez trenera Łukasza Gradowskiego odniosła dwa zwycięstwa, natomiast kadra wojewódzka prowadzona przez Radosława Gęsikowskiego pokonała ekipę ze Świdnicy. Dla wszystkich zawodników był to dobry sprawdzian przed sezonem ligowym.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – główny sponsor PGE GiEK Akademii Gwardii Opole