Rezerwy Gwardii z Legnicy wróciły bez punktów…

3 lis 2021 |

Zespół Gwardii II Opole w minioną niedzielę rozegrał mecz w ramach II Ligi Dolnośląskiej. W wyjazdowym starciu w  Legnicy opolanie niestety  musieli uznać wyższość gospodarzy. 

Zespół Gwardii II Opole w minioną niedzielę rozegrał mecz w ramach II Ligi Dolnośląskiej. W wyjazdowym starciu w  Legnicy opolanie niestety  musieli uznać wyższość gospodarzy. 

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Marka Jagielskiego, a po bramce Adama Bidzińskiego w 9. minucie Gwardia miała o cztery oczka więcej od rywali (4:8). Przewaga Gwardzistów w tym meczu szybko stopniała, a gospodarze do końca pierwszej połowy nie oddali prowadzenia. W 28. minucie Janusz Wandzel doprowadził do remisu (17:17), ale szybko odpowiedzieli miejscowi i na przerwę zawodnicy z Legnicy schodzili z przewagą dwóch bramek.

W drugiej odsłonie meczu do 45. minuty oglądaliśmy ciekawy i wyrównany pojedynek. Ostatni kwadrans należał jednak do Miedzi, która dzięki konsekwentnej grze zdołała odskoczyć Gwardii na kilka punktów. Opolanie po 9. minutach przestoju bez zdobytej bramki przełamali niemoc w ofensywie, ale było już za późno na odwrócenie losów tego spotkania. Mimo dobrej końcówki w wykonaniu naszej drużyny, górą w tym starciu byli gospodarze. Warto podkreślić bardzo dobry występ Janusza Wandzela, który zdobył 11 bramek.

MSPR Siódemka Miedź Huras II Legnica – Gwardia II Opole 34:31 (19:17)

MSPR Siódemka Miedź Huras II Legnica : Turkiewicz, Socha – Kochlewski 1, Pacek 2, Kowalik 5, Dec 1, Kosiorowski, Śliwiński, Kruszelnicki 6, Wita 9, Krukiewicz 3, Zieliński 1, Szporko 2, Grynienko 1, Matwiejków, Pacuła 3.

Trener: Tomasz Góreczny 

Kary: 8 minut

Karne: 7/5

Gwardia II Opole: Lellek – Białowąs 2, Bidziński 4, Chmielewski 1, Janikowski, Jendryca 6, Kraczkowski, Scisłowicz 6, Stachera 1, Wandzel 11, Zych.

Trener: Marek Jagielski

Kary: 6 minut

Karne: 3/3