Sukcesów ciąg dalszy… Juniorzy młodsi zawody w Mielcu zakończyli na 3. miejscu

8 lis 2021 |

W miniony weekend juniorzy Gwardii z rocznika 2006 wybrali się na Turniej Niepodległościowy do Mielca. Podopieczni Radosława Gęsikowskiego w pierwszym dniu zmagań zmierzyli się z drużynami z Zamościa i Bochni. W meczu z MKS-em Padwą Zamość opolanie narzucili swoje warunki gry i dominowali w każdym elemencie, a to przełożyło się na pewne zwycięstwo 28:16. Kolejnym rywalem Gwardii był MOSIR Bochnia, to starcie było już dużo bardziej wyrównane, a rywale do końca walczyli o pełną pulę. Mecz zakończył się wynikiem 29:27, a Gwardziści na swoim koncie mieli już dwa zwycięstwa. Drugi dzień rywalizacji w Mielcu był już dużo większym wyzwaniem dla zawodników z Opola.

W miniony weekend juniorzy Gwardii z rocznika 2006 wybrali się na Turniej Niepodległościowy do Mielca. Podopieczni Radosława Gęsikowskiego w pierwszym dniu zmagań zmierzyli się z drużynami z Zamościa i Bochni. W meczu z MKS-em Padwą Zamość opolanie narzucili swoje warunki gry i dominowali w każdym elemencie, a to przełożyło się na pewne zwycięstwo 28:16. Kolejnym rywalem Gwardii był MOSIR Bochnia, to starcie było już dużo bardziej wyrównane, a rywale do końca walczyli o pełną pulę. Mecz zakończył się wynikiem 29:27, a Gwardziści na swoim koncie mieli już dwa zwycięstwa.
Drugi dzień rywalizacji w Mielcu był już dużo większym wyzwaniem dla zawodników z Opola.

Na start doznali oni porażki z faworytami turnieju – Górnikiem Zabrze (15:26). Następnie mierzyli się ze Stalą Mielec i MKS-em Tarnów. Po bardzo dobrym meczu z gospodarzami turnieju, gdzie Gwardia wygrała 22:15 zawodników PGE Akademii czekał ostatni pojedynek z Tarnowem. Wygrana w ostatnim meczu dała by opolanom 2. miejsce w klasyfikacji końcowej. Niestety tak się nie stało, po bardzo zaciętym pojedynku i dobrej grze naszych zawodników o jedną bramkę lepsi okazali się rywale. Finalnie Gwardia Opole turniej zakończyła na 3. miejscu, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Maksymilian Knapik.

Wyniki:
MKS Padwa Zamość – Gwardia Opole 16:28
Gwardia Opole – MOSIR Bochnia 29:27
Gwardia Opole – SPR Górnik Zabrze 15:26
Gwardia Opole – SPR Stal Mielec 22:15
MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Gwardia Opole 23:22

Klasyfikacja końcowa i najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:
I. SPR Górnik Zabrze – Łukasz Kamiński
II. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Jakub Wzorek 
III. Gwardia Opole – Maksymilian Knapik
IV. SPR Stal Mielec – Adrian Czajkowski
V. MKS Padwa Zamość – Franciszek Sapuła
VI. MOSIR Bochnia – Marek Gondek

Gwardia Opole: Pasoń, Bieniek – Krzywy, Chwojnicki, Bałuch, Kasperek, Błauciak, Wypych, Rugała, Poźniak, Tileczek, Fit, Romanowski, Dec, Knapik, Roesler, Zawadzki.

Trener: Radosław Gęsikowski

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – główny sponsor PGE GiEK Akademii Gwardii Opole