Udany turniej w Chrzanowie! Najmłodsza drużyna Gwardii wywalczyła 2. miejsce.

18 paź 2021 |

W sobotę (16.10) nasza najmłodsza grupa PGE Akademii Gwardii Opole wzięła udział w „Turnieju z Gwiazdą” organizowanym przez PMOS Chrzanów. 

W sobotę (16.10) nasza najmłodsza grupa PGE Akademii Gwardii Opole wzięła udział w „Turnieju z Gwiazdą” organizowanym przez PMOS Chrzanów. 

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Młodzi Gwardziści trafili do grupy z drużynami: PMOS I Chrzanów, Zgoda Bielszowice, Krakowiak 85 Kraków oraz MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice. Swoje mecze młodzi gwardziści rozgrywali na hali w Libiążu, gdzie odnieśli komplet zwycięstw. Dobre wyniki w fazie grupowej dały naszej drużynie pewny awans do finału. W drugiej grupie, która rozgrywała swoje mecze w Chrzanowie znalazły się drużyny: PMOS II Chrzanów, Vive Kielce, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Zryw Chorzów. 

W finale przeciwnikiem Gwardii był PMOS II Chrzanów. W tym starciu lepsi okazali się gospodarze, ale cieszyć może postawa naszej ekipy, która dzielnie walczyła do samego końca. Warto podkreślić, że jest to nowo powstała drużyna, dla której był to pierwszy turniej w sezonie.

Naszej drużynie przypadły dwie nagrody indywidualne:

  1. Najlepszy zawodnik drużyny: Filip Bardelski.
  2. MVP turnieju: Mirosław Tęgosik.

Wyniki:

PGE Akademia Gwardii Opole – PMOS I Chrzanów 9:4

PGE Akademia Gwardii Opole – Zgoda Bielszowice 6:3

PGE Akademia Gwardii Opole – Krakowiak 85 Kraków 10:6

PGE Akademia Gwardii Opole – MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 9:8

PGE Akademia Gwardii Opole – PMOS II Chrzanów 10:16

Skład drużyny: Przywara P. – Przywara M., Dereń B., Wachowski K., Szałagan F., Kaczmarczyk J., Kumorek K., Dutka M.,  Bardelski F., Tęgosik M., Brohowicki W., Normantowicz W.

Trenerzy: Elżbieta Szarek i Maciej Nawrocki

PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole