W Tarnowie Corotop Gwardia zagra o przełamanie

13 gru 2023 |

Po trzech porażkach z rzędu Corotop Gwardia Opole powalczy o przełamanie. Zdanie do prostych jednak nie będzie należało, bo opolanie zagrają w Tarnowie z zawsze nieprzewidywalną Grupą Azoty Unią. Spotkanie to rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18, a zobaczyć je będzie można na portalu Emocje.TV.

W pierwszej rundzie ORLEN Superligi zespół Bartosza Jureckiego pewnie wygrał w Stegu Arenie. Dzięki skutecznej grze m.in. Piotra Jędraszczyka, Mateusza Jankowskiego i Antoniego Łangowskiego gwardziści triumfowali 30:26. W tamtym spotkaniu najwięcej trafień dla tarnowian zanotował Jakub Adamski, a skuteczną grą wtórował mu także Aliaksandr Bushkou.

Na tych dwóch panów na pewno Gwardia będzie musiała dzisiaj uważać, choć są oni poza pierwszą trójką najskuteczniejszych szczypiornistów Unii. Na podium plasują się bowiem doświadczeni Paweł Podsiadło (66 bramek) i Dzmitru Smolikau (65 bramek) oraz młody, perspektywiczny Michał Słupski (31 bramek). Podobnie jest w statystykach kluczowych podań. Tam jednak rolę się odwróciły i to Smolikau jest liderem, a Podsiadło wice. Podium uzupełnia jeszcze Albert Sanek.

Wśród bramkarzy prym wiedzie Patryk Małecki. 31-latek broni w tym sezonie ze skutecznością na poziomie 31,92%. Doświadczony golkiper zagrał do tej pory w 12 spotkaniach. Jeden mecz więcej na koncie ma Jakub Wysocki. 19-latek broni ze skutecznością 23,08%.

W weekend tarnowianie odpoczywali. Swój mecz 15. serii rozegrali już w listopadzie, kiedy to 24:27 ulegli ARGED REBUD KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Gwardziści zmierzyli się natomiast przed własnymi kibicami z Górnikiem Zabrze, ulegając mu 28:30.

Mecz w Tarnowie będzie dla zespołu Bartosza Jureckiego okazją do przełamania serii porażek. Ta z zabrzanami była trzecią. Wcześniej opolanie ulegli Energa MKS-owi Kalisz po serii rzutów karnych i niespodziewanie Energa Wybrzeżu Gdańsk.

Mimo tego to opolanie są wyżej w tabeli ORLEN Superligi. Obecnie zajmują 7. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Unia jest 10. i traci do Gwardii dwa oczka. W przypadku zwycięstwa gwardzistów i dobrych wynikach w innych halach, zespół Jureckiego może wrócić na 6. lokatę. W przypadku porażki w podstawowym czasie gry tarnowianie gwardzistów wyprzedzą.

Spotkanie z Unią rozpocznie się o godzinie 18:00. Jego transmisję będzie można obejrzeć na portalu Emocje.TV – tiny.pl/cshcd.