Wiktor Kawka i Marek Monczka zostają w Klubie!

10 maj 2022 |

Nasi rozgrywający odnowili wygasające tego lata kontrakty!

Nasi rozgrywający odnowili wygasające tego lata kontrakty!

Wiktor Kawka jest zawodnikiem Gwardii od 2018 roku i uczestniczył we wszystkich, historycznych wydarzeniach z minionych sezonów. Zupełnie inny niż brązowy medalista Mistrzostw Polski z roku 2019 i uczestnik Pucharu EHF w kolejnej kampanii status w naszym zespole ma Marek Monczka – najświeższy grający nabytek Klubu. Czech wzmocnił Gwardię w lutym, tuż przed zamknięciem okna transferowego, ale błyskawicznie wskoczył do pierwszego składu i udowodnił swoją wartość na boisku. To poskutkowało decyzją o przedłużeniu jego krótkoterminowej umowy.

Wyrastający na jednego z liderów Gwardzistów w pierwszej rundzie PGNiG Superligi 2021/2022 Kawka doznał kontuzji w ostatnim meczu tamtego roku. Do tego momentu zdołał wydatnie wspomóc drużynę w zdobyciu wielu istotnych punktów, dokładając do zbiorowego dorobku 44 bramki i 29 asyst.

Monczka do składu wszedł z kolei z marszu w rundzie wiosennej, uzupełniając wyraźne braki kadrowe zespołu. Już od pierwszego meczu uniwersalny rozgrywający Gwardii zaprezentował wysoki poziom sportowy, a w 10 rozegranych meczach zaliczył 39 trafień, do których dołożył 45 kluczowych podań. Przede wszystkim jednak w krótkim czasie dał się poznać w Opolu jako niezwykle wartościowy człowiek, stając się istotnym elementem gwardyjskiej szatni.

Chłopakom życzymy przede wszystkim zdrowia i wielu sukcesów drużynowych! Obaj zawodnicy wielokrotnie udowadniali bowiem, że o umiejętności indywidualne i zaangażowanie na parkiecie martwić się nie musimy.