Wracamy na ligowe parkiety! Czas na mecz w Zabrzu

19 paź 2022 |

W 7. serii PGNIG Superligi Gwardia Opole zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

W 7. serii PGNIG Superligi Gwardia Opole zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Po przełamaniu Gwardzistów przed własną publicznością i zwycięstwie nad Chrobrym Głogów nadszedł czas na mecz z ekipą z Zabrza. Rywalizacja tych zespołów od kilku sezonów jest bardzo zacięta i dostarcza kibicom wielu emocji. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Aktualnie Górnik zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów, Gwardia natomiast traci do sobotniego rywala 6 punktów i zajmuje ósmą lokatę. 

O wypowiedź przed meczem poprosiliśmy drugiego trenera Gwardii Adriana Fiodora oraz zawodnika Macieja Fabianowicza. 

„Przygotowujemy się do tego meczu z pełną koncentracją i chcemy w Zabrzu pokazać na co nas stać. Mecze z Górnikiem zawsze wywołują dodatkową motywację i mobilizację w zespole. Przed nami bardzo wymagające spotkanie z ekipą, która bazuje na doświadczonych zawodnikach i w której ciężko wskazać słabszy punkt. Wiemy, że najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne ligowe punkty, jednak dla nas ważne jest również to, aby nasze założenia taktyczne miały swoje odzwierciedlenie na parkiecie. Jedziemy do Zabrza walczyć o pełną pulę i mam nadzieję, że przywieziemy do Opola trzy punkty.”- komentuje Adrian Fiodor.

„Do każdego meczu przygotowujemy się najlepiej jak potrafimy i tak jest również tym razem. Znamy mocne strony drużyny z Zabrza i wiemy, że poprzeczka na pewno jest postawiona wysoko. W tym sezonie Górnik jest solidnym zespołem, który bardzo dobrze gra w obronie. Nauczeni doświadczeniem, nastawiamy się na twarde i zacięte spotkanie. Przed nami trudny mecz, ale cel jest jasny i dla nas liczy się tylko zwycięstwo.”– dodaje Maciej Fabianowicz.

7. seria: Górnik Zabrze –  KPR Gwardia Opole
Sobota (19.10.2022), godzina 18:00.
Transmisja w EMOCJE.TV