Wybitna druga połowa rezerw

21 mar 2021 |

Młoda drużyna Gwardii II Opole pewnie pokonała rezerwy Chrobrego Głogów 36:28 (16:15).

Młoda drużyna Gwardii II Opole pewnie pokonała rezerwy Chrobrego Głogów 36:28 (16:15).

W pierwszej rundzie podopieczni Macieja Nawrockiego ulegli swoim dzisiejszym rywalom w Głogowie, w związku z czym, żądni rewanżu, podeszli do tego starcia podwójnie zmotywowani. Dodatkowym „smaczkiem” tego spotkania był również fakt, iż ewentualne zwycięstwo było młodym Gwardzistom potrzebne do tego, by nadal liczyć się w walce o triumf w III Lidze Dolnośląskiej.

Od początku meczu na boisku toczyła się twarda walka, w której zarówno jedna, jak i druga drużyna nie pozwalała odskoczyć sobie na dystans kilku bramek. Po wyrównanej grze zakończyła się ona wynikiem 16:15 dla opolan, co zwiastowało emocje w drugiej odsłonie.

Ta – ku naszej uciesze – okazała się jednak dość jednostronna. Młodzi Gwardziści potrzebowali zaledwie 10 minut, by wyjść na… ośmiobramkowe (!) prowadzenie, dzięki czemu zyskali pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Skuteczność w ataku i pewność w obronie (dobrze dysponowani tego dnia byli również bramkarze: Mateusz Lellek i Xavier Drojma), pozwoliła w spokoju inicjować kolejne akcje. Siedem obronionych rzutów karnych i wiele rozpoczętych kontr, które bezlitośnie finalizował dziś Daniel Jendryca (12 trafień), wybiły głogowian z rytmu i wyraźnie zbliżały naszych juniorów do zwycięstwa, które – rzecz jasna – chwilę później stało się faktem.

Oprócz determinacji i ogólnej postawy na boisku cieszy mnie fakt, iż każdy z zawodników mógł dziś pokazać się na parkiecie i wykorzystał swoją szansę jak najlepiej mógł. Dalej jesteśmy w grze o pełną pulę, ale za cel stawiamy sobie zwyciężanie w każdym, kolejnym spotkaniu. – podsumowuje trener Nawrocki.

Po meczu najlepsi zawodnicy obu ekip – w ramach kolejnego etapu obchodów Światowego Dnia Wody – otrzymali pakiet nagród od Sponsora Strategicznego naszego klubu – WiK Opole & Woda Opolanka.

Skład Gwardii II Opole:

Lellek, Drojma – Jendryca 12, Sosna 7, Kałamuniak 6, Wandzel 5, Adamski 3, Juszczak 1, Rogowski 1, Cebula 1, Kulik, Kraczkowski, Janikowski, Frydel

Trener: Maciej Nawrocki

Kierownik: Grzegorz Charciarek

 PGE Polska Grupa Energetyczna – sponsor PGE Akademii Gwardii Opole