Złoty człowiek

23 paź 2020 |

Mówi się: „Złoty człowiek!”,… bo ludzie rzeczywiście potrafią tacy być. Czy wierzysz w to?

Mówi się: „Złoty człowiek!”,… bo ludzie rzeczywiście potrafią tacy być. Czy wierzysz w to?

Potrafią troszczyć się o siebie i o innych, dbać o miejsca, ludzi, również rzeczy, które posiadają. Są niestrudzeni, choć często permanentnie zmęczeni. Zawsze zdeterminowani – często przedkładają cudze szczęście ponad swoje szczęście. Mają wielkie serca i duże zaufanie do ludzi, ale i do swoich decyzji i umiejętności. Ciągle pokonują swoje słabości i codziennie walczą, nie z innymi, a samymi sobą. Pomagając innym ludziom – pomagają i doskonalą siebie.

Kim są?

Mogą być zawodnikami, trenerami, pracownikami, prawnikami, dyrektorami, prezydentami, ludźmi zasłużonymi za swoje osiągnięcia…. Są zwykłymi ludźmi, choć bywają niezwykli. Nie widać ich spektakularnych wygranych, nikt nie bije im braw. Ale są. I walczą. Codziennie o czyjeś życie.

Ci „Złoci ludzie” ratują nasze dzieci, żony, mężów, siostry, braci, ojców i matki. Ale nie zawsze się to udaje. Nie zapomnijmy o tym, że walka trwa nie tylko na parkiecie i codziennie ważą się losy o wygraną lub przegraną w naprawdę ważniej sprawie.

„Złoci ludzie” to nie tylko medycy, choć to im dedykujemy właśnie ten tekst. Jest nim każdy, kto wniósł światło lub iskrę nadziei do życia innych ludzi, rozwijał siebie, a przy okazji czegoś ich nauczył lub po prostu był dla nich życzliwy. Bądźmy drużyną, z jaką chcielibyście wygrywać najlepsze mecze!

Przyłącz się do podziękowań za trudy wszystkich medyków w Polsce. Na czas obostrzeń nadajmy nowe znaczenie logotypowi KPR Gwardia Opole. Do tej pory złote logo kierowane było do najważniejszych postaci dla naszego Klubu. Dziś, chcemy byście poczuli się ich częścią. Pragniemy, by ten gest i zarazem gest szacunku – złoto w naszym herbie – symbolizowało solidarność z tymi, którzy ratują, i tymi, którzy są ratowani. Pamiętajmy, życie to jedna wielka zmiana – bądźmy nią!


WALCZYMY DO KOŃCA!

Podaj dalej!

Z ogromnymi podziękowaniami,
KPRGO