Znamy terminarz PGNiG Superligi! Zaczynamy u siebie!

6 lip 2023 | Komunikaty

Poznaliśmy terminarz na nadchodzący sezon. W pierwszej serii zmierzymy się na własnym parkiecie z Energa MKS-em Kalisz. Inauguracyjne spotkania PGNiG Superligi zostaną rozegrane 30 sierpnia.

Grę w nowym sezonie rozpoczniemy z przytupem. Na przestrzeni nieco ponad 2 tygodni czeka nas aż 5 spotkań. Walkę o punkty rozpoczniemy w Stegu Arenie 30 sierpnia. Wówczas podejmować będziemy Energa MKS Kalisz, który w zakończonej kampanii uplasował się na 12. lokacie. Trzy lub cztery dni później Gwardia uda się do Zabrza na mecz z brązowym medalistą - Górnikiem. Następnie w kolejną środę mierzyć się będziemy w Opolu z Grupą Azoty Unią Tarnów (7. miejsce), by znów w weekend pojechać do Piotrkowa Trybunalskiego na pojedynek z Piotrkowianinem (11. pozycja). Morderczą serię zakończymy 16 lub 17 września domowym starciem z Azotami Puławy (7. pozycja).

W tym roku grać będziemy aż do 17 grudnia. Ostatnim meczem przed świąteczno-styczniową przerwą będzie mecz na własnym parkiecie z Piotrkowianinem. Rozgrywki wznowimy w pierwszy weekend lutego, a Gwardia grać będzie wtedy w Puławach.

Faza zasadnicza PGNiG Superligi zakończy się 30 marca – dla nas będzie to mecz domowy przeciwko TORUS Wybrzeżu Gdańsk. Później rozegrana zostanie druga część sezonu – play-offy i grupa spadkowa.

Najważniejsze terminy sezonu 2023/2024 PGNiG Superligi: 

– 30 sierpnia: rozpoczęcie rozgrywek

– 25/26 listopada: ostatnia seria I rundy fazy zasadniczej

– 2/3 grudnia: początek II rundy fazy zasadniczej

– 30 marca: ostatnia seria fazy zasadniczej

– 6/7 kwietnia: rozpoczęcie fazy play-off i grupy spadkowej

– 11/12 maja: ostatnie mecze grupy spadkowej

– 18/19 maja, 25/26 maja, ew. 29/30 maja: finały i mecze o 3. miejsce.