Zwycięstwo na dobry start przygotowań!

28 lip 2021 |

Towarzyskie granie w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022 rozpoczęliśmy od zwycięstwa ze Stalą Mielec 26:24. Mecz rozgrywany był w Toyota Parku, w systemie czasowym 3×20 minut.

Towarzyskie granie w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022 rozpoczęliśmy od zwycięstwa ze Stalą Mielec 26:24. Mecz rozgrywany był w Toyota Parku, w systemie czasowym 3×20 minut.

W drugiej tercji na parkiecie pojawił się zupełnie inny skład, wraz z debiutującym dziś w gwardyjskich barwach Miłoszem Bączkiem. Goście zaczęli wtedy w pewnym momencie odrabiać straty, ale już w okolicy 27. minuty skutecznymi rzutami Kowalski, Mauer i Kucharzyk pozwolili nam ponownie odskoczyć, tym razem już na pięciopunktową przewagę. Dla Stali systematycznie trafiali jednak Krupa czy Nowak, co utrzymywało wynik w ryzach. Po pół godziny gry było więc 18:14, a na zakończenie tej części spotkania – 19:16 dla gangu Kuptela.

Na parkiecie w ostatniej tercji pojawił się wracający na boisko po długiej rekonwalescencji Scisłowicz, do bramki za Malchera wskoczył Lellek, a obok nich wyszli grający już dziś wcześniej Stefani, Zadura, Zarzycki, Klimków i Kawka. W tej części spotkania mielczanie rzucili się do ataku, dwukrotnie zmniejszając przewagę Gwardzistów do zaledwie jednego punktu, a ostatecznie doprowadzając do remisu. Dla nas w pierwszych 10 minutach trafiali jedynie „Stefan” i „Kawa”, co zwiastowało walkę o pozytywne rozstrzygnięcie w końcowej fazie meczu. Następnie mielczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą Wojdaka i Adamczuka, ale Mauer, Jankowski i ponownie „Mały” zdołali na te bramki odpowiedzieć tym samym, czyli w najlepszy możliwy sposób. Chwilę później wyjątkowo efektowną bramkę zdobył Kucharzyk, obracając się uprzednio na kole z zawodnikiem na plecach o 360 stopni. Tym samym „Kuchy” zapewnił Gwardii dwubramkowe prowadzenie, którego nie roztrwoniliśmy już do końca spotkania, również za sprawą bardzo dobrej dyspozycji 17-letniego Lellka w naszej bramce. Na zakończenie po „oczku” dołożyli jeszcze Zadura, i po stronie przyjezdnych – Adamczuk, a mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla Gwardzistów.

KPR Gwardia Opole – SPR Stal Mielec 26:24

KPR Gwardia Opole: Malcher, Lellek – Scisłowicz, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 1, Klimków, Jankowski 4, Zadura 2, Kawka 2, Mauer 3, Milewski, Morawski 2, Stefani 5, Kucharzyk 2, Kowalski 2, Bączek 2.

Trener: Rafał Kuptel