Zwycięstwo po mocnym finiszu

28 sty 2021 |

Juniorzy Młodsi Gwardii pokonali ASPR Zawadzkie 31:24 (15:14) w ramach OLJM.

Wysoki rezultat spotkania, choć mógłby wskazywać na zdecydowaną przewagę mojego zespołu, jest efektem perfekcyjnej końcówki w naszym wykonaniu. – przyznaje na wstępie trener Bogumił Baran.

Do 50. minuty meczu na boisku trwała wymiana ciosów, a widowisko było niezwykle wyrównane. Spotkanie pełne nerwów i obustronnego zaangażowania bardzo długo nie wskazywało wyraźnego faworyta, a na tablicy utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero wtedy, przy stanie 22:22, młodzi Gwardziści zaczęli seryjnie punktować, w każdej kolejnej akcji zwiększając swoją przewagę nad rywalem z Zawadzkiego. Ostatecznie zdołali wygrać różnicą siedmiu bramek!

Ten wynik to oczywiście zasługa całej drużyny, ale warto odnotować występy Szymona Chmielewskiego (12 bramek) oraz Przemysława Stachery (11), którzy tego dnia byli właściwie nie do zatrzymania. Cieszy również fakt, że bardzo dobrze zaprezentowali się występujący w barwach rywala Adam Kaczka i Daniel Koprek, którzy są uczniami klasy sportowej pod patronatem Gwardii w PLO IX w Opolu. Chłopaki rzucili, kolejno: 9 i 4 bramki, przyczyniając się wyraźnie do utrzymania wysokiego poziomu emocji w tym spotkaniu. – kończy trener Baran.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PGE_logo.png

 PGE Polska Grupa Energetyczna – główny sponsor PGE Akademii Gwardii Opole